KU ËSHTË Z. PRESIDENT? nga Agnesa Mehanolli (Where is Mr. President? - Albanian Version)

28:17
 
Paylaş
 

Manage episode 326519007 series 2935970
Miran Hadžić Productions with Tamasha and Intent New Theatre, Miran Hadžić Productions with Tamasha, and Intent New Theatre tarafından hazırlanmış olup, Player FM ve topluluğumuz tarafından keşfedilmiştir. Telif hakkı Player FM'e değil, yayıncıya ait olup; yayın direkt olarak onların sunucularından gelmektedir. Abone Ol'a basarak Player FM'den takip edebilir ya da URL'yi diğer podcast uygulamalarına kopyalarak devam edebilirsiniz.

Kur Presidenti i Kosoves nuk arrin të jetë prezent në tubimin e Ditës së Pavarësisë, të gjithë zyrtarët e tij të lartë detyrohen ta kërkojnë ngado. Pasi koha po kalon dhe askush nuk e ka zënë ende vendin e tij, për të parandaluar trazira të mundshme, ata detyrohen të zgjedhin kandidatin më të pa-parashikuar… Një satirë gazmore kjo e shkruar nga shkrimtarja nga Prishtina, Agnesa Mehanolli.

Regjia është bërë nga Agnesa Mehanolli dhe Vesa Potera. Dizajni i tingullit dhe post-produksionit është bërë nga Dren Suldashi. Dramaturgjia është bërë nga Fin Kennedy.

Roli i Reporteres së Lajmeve, Kryeparlamentares dhe Spikeres në studio në skenën e fundit është luajtur nga Blerina Veseli.

Roli i Spikeres në studio, Kryeminstres dhe Thirrëses së dytë është luajtur nga Arbnore Nuha.

Roli i Këshilltarit të Presidentit, Thirrësit të Parë dhe Thirrësit të tretë është luajtur nga Florent Salihi.

Roli i Ofircerit të Sigurisë dhe Thirrësit të katërt është luajtur nga Leonit Maloku.

Ky produksion i Miran Hadzic është mbështetur nga Tamasha, Intent New Theatre dhe Arts Council England.

@OutWoodsPodcast

6 bölüm