Dotnetové kraťasy 1 - Ignite 2021

20:21
 
Paylaş
 

Manage episode 286820452 series 2490334
.NET.CZ tarafından hazırlanmış olup, Player FM ve topluluğumuz tarafından keşfedilmiştir. Telif hakkı Player FM'e değil, yayıncıya ait olup; yayın direkt olarak onların sunucularından gelmektedir. Abone Ol'a basarak Player FM'den takip edebilir ya da URL'yi diğer podcast uygulamalarına kopyalarak devam edebilirsiniz.
Konference Microsoft Ignite 2021 se odehrála na začátku března v plně virtuálním prostoru na webu i ve virtuální realitě. Každý jsme vybrali několik novinek, které zaujaly nás, a v těchto kraťasech je shrneme. "Dotnetové kraťasy" je série kratších nahrávek, které doplňují podcast .NET.CZ a věnují se momentálním událostem ze světa microsoftích vývojářských technologií. Zkrátka sledujeme konference, abyste vy nemuseli ;) Těšíme se na vaše komentáře, přání i připomínky, které můžete psát na info@dotnetpodcast.cz. A pokud se vám díl líbil, budeme rádi, když nám koupíte kávu na www.buymeacoffee.com/dotnetcezet. Hudba pochází od Little Glass Men: freemusicarchive.org/music/Little_Glass_Men/ ---- Martinovy novinky: 1) Form Recognizer přidává 64 nových jazyků a umí i česky https://techcommunity.microsoft.com/t5/azure-ai/form-recognizer-now-reads-more-languages-processes-ids-and/ba-p/2179428 2) Azure Stream Analytics Dedicated - https://azure.microsoft.com/en-us/updates/azure-stream-analytics-dedicated-now-generally-available/ 3) Azure Redis Enterprise tier - https://redislabs.com/blog/azure-cache-for-redis-enterprise-tiers-general-availability/ 4) Cosmos DB Continuous Backup and Point-in-Time - https://devblogs.microsoft.com/cosmosdb/continuous-backup-now-in-preview/ 5) .NET Upgrade Assistant Preview https://devblogs.microsoft.com/dotnet/introducing-the-net-upgrade-assistant-preview/ 6) Application Insights no-code enablement on Node.js Linux App Service environments 7) Azure Percept Preview - https://azure.microsoft.com/en-us/blog/azure-percept-edge-intelligence-from-silicon-to-service/ 8) Microsoft Mesh - https://news.microsoft.com/innovation-stories/microsoft-mesh/ 9) Microsoft Power Fx - https://powerapps.microsoft.com/en-us/blog/what-is-microsoft-power-fx/ 10) Teams - https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2021/03/02/flexible-work-is-here-to-stay-microsoft-365-solutions-for-the-hybrid-work-world/

80 bölüm